Kampaania pikem kirjeldus

#ÄRARÄÄMA

Kampaania on loodud selleks, et pöörata tähelepanu pandipakendite taaskasutusse suunamise tähtsusele. Endiselt leiavad osad pudelid ja purgid oma tee prügikastidesse, kus nendest kasu ei ole.  Eestis jõuab ligi 90% müüdud pandipakenditest keskkonnasõbralikult ümbertöötlemisse, ent see seis võiks grammike paremgi olla. Ja et see meelest ei läheks tuleb seda kasvavale põlvkonnalegi pidevalt meelde tuletada − #ärarääma

Väldi ületarbimist ja jäätmete teket olukorras, kus see võimalik on, ent meie peamine häda peitub pigem hoolimatuses, kus pakendid jäävad ringlusesse võtmata. Plast- ja klaapudelite ning plekkpurkide puhul on tegemist olemasoleva väärtusliku materjaliga, millest saab teha uusi asju loodusvarade kallale minemata.

Noored ei ole hukas

Kaugel sellest –noored on meie lootus. Seetõttu pöördumegi õpilaste poole kampaaniaga, mis on mõeldud probleemi teadvustamiseks. Teisalt on taara õigesse kohta poetamine tegu, mis on eeskujuks ja jääb kõikidele meelde, k.a lapsevanematele. Muidugi ei saa unustada seda, et taarakogumine on vahva ja lustakas, mis võimaldab erinevaid ettevõtmisi korraldada. Retk taaraautomaadi juurde ei pea olema tõsine või ebameeldiv. See peab olema elu loomulik osa.

Nii olemegi lisanud kampaaniasse mitu lustakat ja huvitavat aspekti, et juurutada noorte seas rõõmusrohelist mõtteviisi.

Kampaania olulisi kuupäevasid:

  • Jaanuari kuu lõpuni ootame koolidelt kampaania lepinguid;
  • Veebruari alguses tuuakse kooli kogumiskast koos tarvikutega;
  • Pakendite loendusandmed avaldatakse kampaania  lehel kolmel korral: 9. märtsil, 1. aprillil ja 8. mail 2020;
  • 9.03.2020 loositakse välja kolm võitja klassi taarakogumise kasti meisterdamises;
  • 1.04.2020 avalikustatakse neli Ahhaa teadusteatri ja pandipakendite keskkonnaharidusprogrammi võitnud kooli;
  • 8.05.2020 avalikustatakse kaks parimat festivalipäeva võtnud kooli.

Plast- ja klaapudelite ning plekkpurkide puhul on tegemist olemasoleva väärtusliku materjaliga, millest saab teha uusi asju loodusvarade kallale minemata.

 

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram